Aktualności

Kampania samorządowa, dotycząca korzyści finansowych płynących dla radców prawnych i aplikantów radcowskich wynikających z przynależności do samorządu

| Kategoria: Dla Radców

23 maja rusza kampania samorządowa, która dotyczy bezpośrednich korzyści finansowych płynących dla radców prawnych i aplikantów radcowskich wynikających z przynależności do samorządu.

To właśnie dzięki przynależności do największego samorządu prawniczego w Polsce, mamy możliwość negocjowania z największymi podmiotami biznesowymi na rynku.

Dzięki zaangażowaniu r.pr. Bartłomieja Tkacza, członka Prezydium KRRP, nasze koleżanki i nasi koledzy mają możliwość zakupu tańszego paliwa, korzystania w promocyjnej cenie z programu informacji prawnej,...

Czytaj więcej

Szkolenie na mediatora certyfikowanego, które odbędzie się w Mikołajkach w dniach 30 czerwca – 5 lipca 2018 r.

| Kategoria: Dla Radców

Poniżej przekazuję informację dot. Letnich Warsztatów Mediacji.

Szkolenie na mediatora certyfikowanego, które odbędzie się w Mikołajkach w dniach 30 czerwca – 5 lipca 2018 r.

             Sekretarz Rady
Okręgowej Izby Radców Prawnych
               w Kielcach
     /-/ Beata Cedro - Łosak

Centrum Mediacji Gospodarczej przy Krajowej Izbie Radców Prawnych zaprasza na Letnie Warsztaty Mediacji wszystkich radców prawnych, którzy chcieliby uzyskać certyfikat i zostać wpisani na listę mediatorów certyfikowanych CMG przy KIRP oraz wykonywać zawód mediatora.

T...

Czytaj więcej

Koleżanki i Koledzy Seniorzy !

| Kategoria: Seniorzy

Serdecznie zapraszam w miesiącu czerwcu na dwa ostatnie nasze spotkania przed przerwą wakacyjną . Z przyczyn od nas niezależnych nastąpiły zmiany w terminach i miejscach spotkań wcześniej podawanych .

I tak pierwsze  spotkanie klubowe odbędzie się w siedzibie naszej Izby w środę 6 czerwca o godz. 15 . Naszym gościem będzie dyrektor Muzeum Historii Kielc dr Jan Główka .Wysłuchamy godzinnej prelekcji o historii naszego miasta na przestrzeni XIX i XX stulecia .

Natomiast drugi raz spotkamy się w plenerze  w piątek 8 czerwca o 15:30
 w Gospodarstwie...

Czytaj więcej

RODO przy kawie - „Przy kawie – rozmowy radców prawnych”

| Kategoria: Dla Radców

          Szanowni Państwo
              Dziekani Rad
Okręgowych Izb Radców Prawnych

W czwartek, 24 maja o godz. 11.00. rozpoczynamy cykl debat„Przy kawie – rozmowy radców prawnych”. Jest to nowy cykl rozmów i debat poświęconych praktycznym aspektom wykonywania zawodu radcy prawnego. Na każdej z będziemy gościć ekspertów, z którymi będziemy rozmawiać o sprawach ważnych dla radców prawnych.

Pierwsza z debat zatytułowana jest „RODO w praktyce mikrokancelarii radcy prawnego- praktyczne aspekty zmian wprowadzanych przez unijne rozporządzenie o...

Czytaj więcej


Informacja o najbliższym szkoleniu z zakresu mediacji, prowadzonym w OIRP w Krakowie

| Kategoria: Dla Radców

Szanowni Państwo,

Centrum Mediacji przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie zaprasza na szkolenie dla kandydatów na mediatorów.

Szkolenie odbędzie się w siedzibie OIRP w Krakowie przy ul. Francesco Nullo 8/4 w dniach 25-27 maja 2018 r. oraz 15-17 czerwca 2018 r.

- 25 maja i 15 czerwca w godz. 15.00-19.00
- 26-27 maja oraz 16-17 czerwca w godz. 9.00-17.00

Łączny czas szkolenia - 40 godzin.

Grupa szkoleniowa będzie liczyła do 12 osób.

Koszt szkolenia to od 1200 zł.

Zgłoszenia proszę przesyłać na adres: t.job@oirp.krakow.pl
Program szkolenia

I.     ...

Czytaj więcej

Mój prawnik, moje prawa – wymiar sprawiedliwości w sprawach dzieci”

| Kategoria: Dla Radców

W załączeniu przekazuję zaproszenie na na konferencję zorganizowaną przez Helsińską Fundację Praw Człowieka oraz przez KPCz pry NRA, pt.: „Mój prawnik, moje prawa – wymiar sprawiedliwości w sprawach dzieci”, która odbędzie się w dniu 22 maja 2018 roku w Warszawie.

Potwierdzenie udziału w konferencji należy zgłosić  do 18.05.18r.  wyłącznie elektronicznie na adres dzial.osobowy@nra.pl wraz z adresem korespondencyjnym i wskazaniem wykonywanego zawodu (np.: adwokat, radca prawny, aplikant lub osoba zainteresowana tematyką konferencji),  celem...

Czytaj więcej


Portal Orzeczniczy Wyższego Sądu Dyscyplinarnego Krajowej Izby Radców Prawnych

Informuję , że już  funkcjonuje  Portal Orzeczniczy Wyższego Sądu Dyscyplinarnego Krajowej Izby Radców Prawnych.
Dzięki Internetowemu Portalowi Orzeczniczemu będą mogli Państwo uzyskać dostęp do orzecznictwa Sądów Dyscyplinarnych w sprawach radców prawnych. Każde orzeczenie publikowane jest wraz z uzasadnieniem po dokonaniu uprzedniej anonimizacji, dzięki której po usunięciu z treści orzeczenia oraz uzasadnienia danych osobowych nie możliwa jest identyfikacja podmiotów postępowania.

Portal dostępny jest pod adresem wsd.kirp.pl 

              ...

Czytaj więcej

Koleżanki i Koledzy,

W sobotę 21 kwietnia 2018 r. odbyło się Zgromadzenie Delegatów Okręgowej Izby Radców Prawnych w Kielcach X kadencji. Zgromadzenie otworzyła Dziekan Rady Helena Górniak, która przywitała delegatów.
Podczas Zgromadzenia przedstawione zostały sprawozdania, w tym sprawozdanie z działalności Rady, które przedstawiła Dziekan Helena Górniak, sprawozdania Przewodniczących  poszczególnych Komisji, a także sprawozdanie z wykonania budżetu za rok 2017, które przedstawił Skarbnik Rady. Ponadto sprawozdania przedstawili: Przewodnicząca Okręgowego Sądu...

Czytaj więcej