Aktualności

XXIX Ogólnopolska Spartakiada Prawników w Opolu

| Kategoria: Dla Radców

Zapraszamy do wzięcia udziału w  SPARTAKIADZIE PRAWNIKÓW - ZGŁOSZENIA (kliknij),  która już za 70 dni rozpocznie się w Opolu! ( Uwaga! Do zakończenia zapisów pozostało zaledwie 27dni!)

Na stronie http://spartakiada2018.opole.pl/ został zamieszczony szczegółowy TERMINARZ ZAWODÓW (kliknij) oraz regulaminy techniczne konkurencji.
Zachęcamy do śledzenia FB  , gdzie na bieżąco zamieszczane są aktualności dot. XXIX Ogólnopolskiej Spartakiady Prawników.
  W celu uzyskania dodatkowych informacji, proszę się kontaktować z niżej wskazanymi osobami:

 Barbara...

Czytaj więcej

Grupa ds. Ochrony Danych Osobowych

| Kategoria: Dla Radców

Informuję, iż w poniedziałek 2 lipca br. ruszyły prace Grupy ds. Ochrony Danych Osobowych

Prace Grupy oficjalnie zainaugurował minister cyfryzacji Marek Zagórski. W spotkaniu udział wzięła również minister Andżelika Możdżanowska, sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju oraz Pełnomocnik Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Joanna Szczawińska, Dyrektor Generalny Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz przedstawiciel Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Wśród członków Grupy ds. Ochrony Danych Osobowych znaleźli się radcowie prawni,...

Czytaj więcej

Życzenia

| Kategoria: Dla Radców

              Z okazji Dnia Radcy Prawnego

  w imieniu Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych

                  w Kielcach oraz własnym

                                  życzę

realizacji szczytnych i ambitnych planów zawodowych

                                  oraz

         wszelkiej pomyślności w życiu osobistym

 

                                          Sekretarz Rady

                                / - /  Beata Cedro - Łosak

 

 

Czytaj więcej

Transport na Dzień Radcy Prawnego

| Kategoria: Dla Radców

Uprzejmie informujemy, iż osoby z rejonu radomskiego i tarnobrzeskiego, które zgłosiły chęć uczestniczenia w sobotnich obchodach  "Dnia Radcy Prawnego", mają zapewniony transport.

  • Bus odjedzie z Radomia  w sobotę o godzinie 14.30 spod dawnej Cepelii (róg Niedziałkowskiego i Curie-Skłodowskiej). Bus będzie czekał od godziny 14.15.


  • W sprawie transportu z rejonu tarnobrzeskiego prosimy kontaktować się z radcą prawnym Łukaszem Wydro tel. 530 870 ...
Czytaj więcej

Seminarium: „Stosowanie Karty praw podstawowych Unii Europejskiej przez polskich radców prawnych – warsztaty praktyczne”

| Kategoria: Dla Radców

W  załączeniu przekazuję  program seminarium, które odbędzie się we wtorek 10 lipca br. w siedzibie Krajowej Izby Radców Prawnych w Alejach Ujazdowskich 18/4 w Warszawie.


Przedmiot seminarium: „Stosowanie Karty praw podstawowych Unii Europejskiej przez polskich radców prawnych – warsztaty praktyczne”.
 

Za udział w seminarium uczestnicy otrzymają 5 punktów szkoleniowych.

 
Jednocześnie jeden z organizatorów Fundacja Instytut Prawa i Społeczeństwa Inpris deklaruje możliwość sfinansowania kosztów przejazdu na seminarium pociągiem (2 klasą) lub...

Czytaj więcej

XXIII Wrocławski Turniej Tenisa Prawników Temida 2018

| Kategoria: Dla Radców

Kolejna gratka dla miłośników tenisa ziemnego. Zbliża się bowiem najważniejsza impreza naszego prawniczego środowiska organizowana przez wrocławską Izbę. W dniach 7 – 9 września br. na kortach „Olimpijski Club” we Wrocławiu, przy ul. Paderewskiego 35 (stadion Olimpijski) odbędzie się XXIII Wrocławski Turniej Tenisowy Prawników Temida 2018.
Przy gwarantowanej słonecznej pogodzie, na świetnie przygotowanych kortach, rozegramy, przy udziale licznie zgromadzonej publiczności, wiele atrakcyjnych i pełnych emocji potyczek sportowych w kategoriach...

Czytaj więcej

Międzynarodowa Unia Adwokatów UIA

| Kategoria: Dla Radców

Uprzejmie informuję, że Międzynarodowa Unia Adwokatów UIA, której Krajowa Izba Radców Prawnych jest członkiem w najbliższym czasie zorganizuje dwa wydarzenia kierowane do prawników:

1.       Seminarium nt. prawa mody pt. „The evolution of fashion from past heritage towards the digital future - intellectual property, contractual and corporate issues”, które odbędzie się w dniach 13-14 września 2018 r. w Mediolanie,

2.       Szkolenie z zakresu zarządzania kancelarią pt. „Leadership and Management of a Law Form; Delivering Excellent Client Service...

Czytaj więcej

Konferencja nt. praworządności „Poland – US Conference on the Rule of Law”

| Kategoria: Dla Radców

Przekazuję informację w/s  na konferencji nt. praworządności „Poland – US Conference on the Rule of Law”, która odbędzie się we wtorek 26 czerwca br. w Warszawie.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Formularz rejestracyjny i więcej informacji znajduje się na stronie: www.cpa20.wpia.uw.edu.pl

W czasie konferencji przewidziane jest tłumaczenie symultaniczne. Osoby, które nie będą mogły wziąć osobistego udziału, mogą śledzić przebieg konferencji na żywo na stronie www.cpa20.wpia.uw.edu.pl

Do udziału w konferencji zostali zaproszeni wybitni eksperci...

Czytaj więcej

Nowy formularz zgłoszeniowy - lista radców prawnych świadczących pomoc prawną na etapie postępowania przygotowawczego

| Kategoria: Dla Radców

Celem ułatwienia i uporządkowania zapisów został utworzony  specjalny formularz zgłoszeniowy, będący jedyną drogą zgłoszenia na wspomnianą listę.
Formularz dostępny jest poprzez zakładkę „Prawa człowieka” na stronie internetowej KIRP

Link do formularza dot. listy radców prawnych w postępowaniu przygotowawczym: http://kirp.pl/prawa-czlowieka/lista-pelnomocnikow-postepowaniu-przygotowawczym/

Link do formularza dot. listy radców prawnych przed ETPCz: http://kirp.pl/prawa-czlowieka/lista-pelnomocnikow-etpcz/

Wcześniej przesłane zgłoszenia pozostają...

Czytaj więcej

Szkolenie 21.06 - Warszawa - standardy międzynarodowe w zakresie dostępu dzieci do obrońcy - KIRP i HFPCz

| Kategoria: Dla Radców

Komisja Praw Człowieka KRRP wspólnie z Helsińską Fundacją Praw Człowieka prowadzi zapisy na szkolenie nt. międzynarodowych standardów w zakresie dostępu dzieci do obrońcy.

Zapisy możliwe się jedynie przez stronę internetową KIRP, zakładka „szkolenia” – „szkolenia jednodniowe”. Link: http://szkolenia.kirp.pl/Default.aspx?id=1

 Temat szkolenia: standardy międzynarodowe w zakresie dostępu dzieci do obrońcy
 Termin: czwartek 21 czerwca 2018 r. godz. od 13.00 do 15.30
 Miejsce: siedziba KIRP, Al. Ujazdowskie 18/4, Warszawa

 Za udział w szkoleniu można...

Czytaj więcej