Aktualności

Nowy formularz zgłoszeniowy - lista radców prawnych świadczących pomoc prawną na etapie postępowania przygotowawczego

| Kategoria: Dla Radców

Celem ułatwienia i uporządkowania zapisów został utworzony  specjalny formularz zgłoszeniowy, będący jedyną drogą zgłoszenia na wspomnianą listę.
Formularz dostępny jest poprzez zakładkę „Prawa człowieka” na stronie internetowej KIRP

Link do formularza dot. listy radców prawnych w postępowaniu przygotowawczym: http://kirp.pl/prawa-czlowieka/lista-pelnomocnikow-postepowaniu-przygotowawczym/

Link do formularza dot. listy radców prawnych przed ETPCz: http://kirp.pl/prawa-czlowieka/lista-pelnomocnikow-etpcz/

Wcześniej przesłane zgłoszenia pozostają...

Czytaj więcej

Szkolenie 21.06 - Warszawa - standardy międzynarodowe w zakresie dostępu dzieci do obrońcy - KIRP i HFPCz

| Kategoria: Dla Radców

Komisja Praw Człowieka KRRP wspólnie z Helsińską Fundacją Praw Człowieka prowadzi zapisy na szkolenie nt. międzynarodowych standardów w zakresie dostępu dzieci do obrońcy.

Zapisy możliwe się jedynie przez stronę internetową KIRP, zakładka „szkolenia” – „szkolenia jednodniowe”. Link: http://szkolenia.kirp.pl/Default.aspx?id=1

 Temat szkolenia: standardy międzynarodowe w zakresie dostępu dzieci do obrońcy
 Termin: czwartek 21 czerwca 2018 r. godz. od 13.00 do 15.30
 Miejsce: siedziba KIRP, Al. Ujazdowskie 18/4, Warszawa

 Za udział w szkoleniu można...

Czytaj więcej

Mistrzostwach Prawników Okręgu Radomskiego w Półmaratonie

| Kategoria: Dla Radców

W załączeniu przekazuję informację dot. Mistrzostw Prawników Okręgu Radomskiego w Półmaratonie, odbywających się 24.06.2018 r. w ramach 6. Półmaratonu Radomskiego Czerwca ’76, osobom wykonującym zawody prawnicze na obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Radomiu.

            Sekretarz Rady
Okręgowej Izby Radców Prawnych
              w Kielcach
        Beata Cedro - Łosak

Czytaj więcej

Wzór polityki ochrony danych w kancelarii

| Kategoria: Dla Radców

W  załączeniu przekazuję wzór polityki ochrony danych w kancelarii. Załączam również poradnik w formacie PDF.
 
              Sekretarz Rady
Okręgowej Izby Radców Prawnych
                w Kielcach
      /-/ Beata Cedro - Łosak

Czytaj więcej

Informacja o polsko – amerykańskiej konferencji porównawczej na temat Państwa Prawnego „Poland – US Conference on the Rule of Law”.

| Kategoria: Dla Radców

Konferencja „Poland – US Conference on the Rule of Law” odbędzie się w dniu 26 czerwca 2018 (wtorek) na  Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w Collegium Iuridicum II, ul. Lipowa 4, Warszawa, Aula A3.

W czasie Konferencji wybitni eksperci ze Stanów Zjednoczonych,  z Polski oraz z innych krajów będą  dyskutować nad zagadnieniami dotyczącymi: rozwoju, definicji i znaczenia państwa prawnego; podziału władzy, roli sądów w państwie prawa i  roli samorządów terytorialnych  w państwie prawnym.

W załączeniu program konferencji,...

Czytaj więcej

Komunikat

| Kategoria: Dla Radców

     Informujemy, iż w dniach 21-27 września 2018r. planowane jest szkolenie zagraniczne w Grecji dla 31 uczestników. Plan wyjazdu szkoleniowego i jego koszt został zawarty  załączniku do komunikatu.
     Warunkiem zorganizowania szkolenia w tym terminie jest zgłoszenie chęci uczestnictwa w imprezie szkoleniowej w terminie do 15 czerwca 2018r. 31 osób.

  Przewodnicząca Komisji Doskonalenia
Zawodowego i Współpracy Zagranicznej
             /-/ Elżbieta Molenda           

Czytaj więcej

OGŁOSZENIE O PRACĘ

| Kategoria: Dla Radców

Poniżej przekazuję ogłoszenie w/s pracy.

              Sekretarz Rady
Okręgowej Izby Radców Prawnych
                 w Kielcach
        /-/ Beata Cedro - Łosak
 
Oddział Prawny Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych poszukuje osoby z wykształceniem prawniczym do pracy - umowa na czas określony - do końca 2018 r. - w Wydziale Prawa Publicznego, będącego komórka Dowództwa odpowiedzialną za obsługę prawna w zakresie prawa międzynarodowego, szkolenia doradców prawnych Sił Zbrojnych RP w kraju i poza granicami państwa, jak i negocjowanie i...

Czytaj więcej

Warsztaty z argumentacji prawniczej z brytyjskimi adwokatami - Advocacy Skills

| Kategoria: Dla Radców

    OIRP we Wrocławiu organizuje  w dniach 15-16 czerwca br warsztaty z argumentacji prawniczej z brytyjskimi adwokatami - Advocacy Skills. Jest to już kolejna , 3-cia edycja warsztatów, która cieszy się dużym zainteresowaniem członków naszego samorządu.
Poniżej linki z informacją o wydarzeniu. Ranga wydarzenia oraz korzyści radców prawnych z udziału w szkoleniu w mojej ocenie pozwalają na umieszczenie info na Państwa stronie www oraz fb. Ponadto, korzyści te wpisują się w obecnie prowadzoną samorządową kampanię informacyjną, że warto być w...

Czytaj więcej

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

| Kategoria: Dla Radców

    uprzejmie informuję, że Rada Okręgowej Izby Radców Prawnych w Kielcach po raz kolejny organizuje spotkanie z okazji „Dnia Radcy Prawnego”, które odbędzie się w dniu 7 lipca 2018r. w Restauracji „Siedem pokus” (adres: Aleja Na Stadion 365, 25-127 Kielce) w godz. 15:30-24:00.

    Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa w spotkaniu do dnia 15 czerwca 2018r.  na adres e-mail: izba@remove-this.oirpkielce.pl lub obslugaradcow@remove-this.oirpkielce.pl albo telefonicznie na nr tel. 413415604.

    Mamy nadzieję, że zaszczycą nas Państwo swoją obecnością, bo będzie to...

Czytaj więcej

„Każdy ma prawo pomagać”

| Kategoria: Dla Radców

Informuję, że w dniach 1.06.2018r. -30.06.2018r. Okręgowa Izba Radców Prawnych w Kielcach już po raz drugi organizuje zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt p.n. „Każdy ma prawo pomagać”, którą następnie przekaże Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami Oddział w Kielcach.

Zbiórka dotyczy zarówno radców prawnych i aplikantów radcowskich, jak również osób nie należących do Samorządu.
Każdy darczyńca może zostawić coś od siebie w siedzibie Okręgowej Izby Radców Prawnych w Kielcach przy ul. Przecznica 6 lok. 4.
Wszyscy, którzy wezmą udział w akcji...

Czytaj więcej